Domů Soutěže Týden navíc m...

Týden navíc mají sbory a jednotky dobrovolníků na přihlášení do soutěže Dobrovolní hasiči roku, mohou tak soutěžit i jednotky zasahující při nedávných povodních

0

Brno – Uzávěrka přihlášek do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013 bude o týden prodloužena, své zásahy i uspořádané kulturní akce za uplynulý rok tak mohou dobrovolní hasiči přihlásit až do soboty 13. července 2013.

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů mají možnost hlásit se do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013 až do příští soboty. Kvůli nedávným povodním v Čechách neměli dobrovolní hasiči čas na přihlášení, přitom i jejich pomoc při povodních chce soutěž ocenit. „Od dobrovolných hasičů máme zprávy, že nestihli zpracovat své zásahy především kvůli povodním, které zasáhly západní část naší republiky. Právě proto jsme se rozhodli prodloužit uzávěrku do soutěže, abychom dali šanci ke zpracování přihlášek i zde zasahujícím hasičům,“ uvedla produkční soutěže Irena Varaďová.

Nejvíce přihlášených jednotek je z Jihomoravského kraje. Sbory dobrovolných hasičů pak posílají přihlášky nejvíce z Jihomoravského a Středočeského kraje.

Soutěž pro dobrovolné hasiče byla zahájena 4. dubna a jejím hlavním cílem je propagovat práci dobrovolných hasičů a ocenit nejzajímavější zásahy a akce. Do této soutěže se mohou jednotky dobrovolných hasičů hlásit se zásahy či preventivní činností. Druhá kategorie je určena sborům dobrovolných hasičů a ti mohou přihlásit jakoukoli uspořádanou kulturní akci či program pro děti, jako jsou letní tábory, dětské dny či školení v mateřských a základních školách o prevenci a zdravovědě.

„Jsme velice rádi, že RWE v roli generálního partnera této soutěže může ocenit záslužnou činnost dobrovolných hasičů v celé České republice,“ řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby. V předchozích ročnících si vítězné jednotky a sbory rozdělily již více než 1,5 mil. Kč. „Víme, že práce dobrovolných hasičů je velmi různorodá, od spolupráce při profesionálních zásazích až po sportovní práci s mládeží nebo zajišťování kulturních programů v daném městě či obci. Z pohledu energetické společnosti se budeme velmi těšit na příspěvky, které se týkají styčných bodů činností hasičů a naší společnosti,“ dodal Jan Valenta.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je Magnus Regio s.r.o. Generálním partnerem soutěže je RWE. Hlavním mediálním partnerem soutěže je dvouměsíčník Moravské hospodářství. Dalšími mediálními partnery jsou hasičský server Požáry.cz, hasičská televize Hasici150.tv, Hasičské noviny, Deník a Český rozhlas Dvojka. Dále bude soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 podpořena Českou televizí. S veškerými dotazy se obracejte na produkční soutěže: Irena Varaďová mob.: +420 774 112 139 e-mail: i.varadova@magnusregio.cz