Domů Aktuálně Soutěž o 400 ...

Soutěž o 400 000 tisíc se přehoupla do druhé poloviny

0

Soutěž pro jednotky a sbory dobrovolných hasičů se pomalu přehoupla do své druhé poloviny. Od prvního března se hlásí hasiči se svými zásahy a akcemi, a pro porotu nebude snadné vybrat do užšího výběru nejzajímavější z nich.

„Je příjemné sledovat, kolik toho sbory pro život v obci podnikají. Od soutěžících víme, že neorganizují jen plesy, zábavy či divadelní představení, ale věnují se i práci s mládeží, pomáhají při povodních i odklízení spadlých stromů,“ uvedl za organizátora soutěže šéfredaktor Moravského hospodářství Roman Müller.

Sbory tak díky soutěži mohou o sobě dát vědět a mimo to, získat ještě něco navíc. Šest nejaktivnějších a nejzajímavějších sborů vybere odborná porota do užšího výběru a o absolutním vítězi rozhodne veřejné hlasování na stránkách Moravského hospodářství. Ten si pak odnese 100 000 korun.

Stejná odměna čeká také na nejlepší jednotku dobrovolných hasičů. Ti se mohou do soutěže přihlásit s jakýmkoli zásahem. A nemusí se jednat vyloženě o hrdinské zásahy při požáru či havárii. Například v Rakvicích hasiči odchytili volně pobíhajícího býka a zabránili tak havárii na frekventované silnici. Tak neváhejte, do 20. července můžete sbor či jednotku sboru dobrovolných hasičů stále přihlásit.

Na stránkách Moravského hospodářství se dozvíte, jak soutěž probíhá, kdo a jak se může přihlásit. Není na tom nic složitého. Stačí přes internet pečlivě vyplnit elektronický přihlašovací formulář a po přijetí potvrzujícího emailu jste zaregistrovaní. Pak už jen musíte vydržet do 5. září, zda právě vy nepatříte mezi šest vybraných odbornou porotou. Šest jednotek a šest sborů bude mezi sebou soupeřit při veřejném hlasování, do něhož se může zapojit úplně každý.

I jednotlivec může zvítězit

Každá jednotka i sbor má mezi sebou někoho, koho si váží, nebo kdo pomáhá víc než druzí. Právě pro takové členy je kategorie Hrdina roku. Do této kategorie může sbor či jednotka přihlásit jednoho ze svých členů. Každá soutěž má být především zábava a ani tato by neměla být výjimkou. Členové sborů a jednotek mohou jednoduše sepsat, co důležitého či zajímavého jeden z nich vykonal a poslat do soutěže. Nejzajímavější nebo „nejhrdinnější“ skutek pak odměníme částkou 10 000 korun.

A nakonec je tady i soutěž pro každého z vás, ať už jste hasič či nikoli. Každý se může přihlásit do doprovodné fotosoutěže „Já, hasič“, kde už jde jen o to, zachytit práci dobrovolných ale třeba i profesionálních hasičů. Fotografie z plesů, soutěží, zásahů i ze „zákulisí“ života hasičů může poslat kdokoli. Nejzajímavější snímky zveřejníme a čtenáři sami určí nejatraktivnější z nich. Autor vítězné fotografie si odnese voucher v hodnotě 10 000 korun na odběr zboží značky NIKON.