Domů Soutěže Celkem 176 př...

Celkem 176 přihlášených jednotek a sborů do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2012

0

Do soutěže o jeden milion korun určené pro všechny dobrovolné hasiče z České republiky se zapojilo 62 jednotek a 114 sborů dobrovolných hasišů.

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů se do soutěže postupně přihlašovaly od 15. března, kdy bylo spuštěno přihlašování. Sběr přihlášek byl ukončen 6. července 2012.

Po loňském úspěchu byla v letošním roce soutěž rozšířena pouze z regionů Morava a Slezsko na celou ČR. Stejně jako v loňském roce je soutěž rozdělena na 2 kategorie – pro jednotky a sbory. Hasičské sbory a jednotky přihlašovaly své akce a zásahy, které byly uskutečněny v soutěžním období od 1. července 2011 do 30. června 2012.

Nejtěžší úlohu mají nyní všichni porotci a hodnotitelé, kteří musí prověřit pravdivost všech uvedených údajů a nominovat pro každou oblast 5 finalistů z řad jednotek sborů dobrovolných hasičů a z řad sborů dobrovolných hasičů. Jména nominovaných, budou zveřejněna dne 10. 9. 2012 na portálu www.dobrovolnihasiciroku.cz. O vítězích rozhodne ve druhém kole veřejnost prostřednictvím elektronického hlasování a zasíláním textových zpráv. Zásahy i akce jsou rozmanité a porota tak bude mít z čeho vybírat.

Na konci soutěže si výherci rozdělí celý jeden milion korun, který darovala společnost RWE. Soutěž se koná ve spolupráci s generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR i jednotlivých krajských Hasičských záchranných sborů, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Moravské hospodářství, hasičská televize Hasiči150.tv a portál Požáry.cz.

Doprovodná fotografická soutěž „Já hasič“, do které již nyní přišly desítky fotografií, bude ukončena 31. července 2012. Do té doby mohou profesionální i amatérští fotografové zasílat své fotografické úlovky hasičů nejen při jejich práci. Snímky mohou zachycovat zásahy u požárů nebo při haváriích, ale také momenty z hasičských soutěží nebo cvičení. Výherce soutěže se může těšit na voucher v hodnotě 10 000,- Kč na odběr zboží zn. Nikon. Tyto snímky bude hodnotit porota ve složení:

Petr Topič – věnuje se zejména reportážní fotografii. V současnosti pracuje pro iDNES.cz. Fotografii se cíleně věnuje posledních deset let. Baví ho zejména hledání a uplatnění nových formátů fotografie v online zpravodajství.

Jiří Sláma – profesionální fotograf, dlouhodobě spolupracuje na fotografických akcích, módních show a je fotografem řady společností, člen komory fotografických živností

Martin Straka – fotoreportér, který je od září 2011 na volné novinářské noze. Předtím pracoval pro BPA sport agency, deník Sport, MF DNES&Idnes.cz. Kromě těchto periodik publikoval v desítkách zdejších i zahraničních médií. Získal různá ocenění, například Zlaté oko pro nejlepší českou fotografii v motoristickém sportu 2007 nebo Zvláštní cenu města Katovice v polsko-českém klání Slezská novinářská fotografie. Vedle fotografování komentuje v TV automobilové závody a v Českém rozhlase Ostrava připravuje zprávy.

Vyhlašovatelem, a generálním partnerem soutěže, jsou společnosti: RWE Distribuční služby, s.r.o. a Jihomoravská plynárenská, a.s, pořadatelem soutěže je společnost Magnus Regio s.r.o. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Moravské hospodářství.