Domů Rozhovory, názory Jaromír Gajdá...

Jaromír Gajdáček: Hledáme stále nové způsoby, jak pomoci našim klientům

0

V čem je výjimečná takzvaná „Dvě stě jedenáctka“, nebo-li Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra? Kolikrát do roka a kdy mohou vlastně lidé pojišťovnu změnit? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá ředitel největší tuzemské zaměstnanecké pojišťovny Jaromír Gajdáček.

Pane řediteli, jak odpovíte na otázku, proč bych se měl pojistit právě u vaší zdravotní pojišťovny?

To je jednoduché – protože je nejlepší. Důvodem, proč být pojištěn právě u zdravotní pojišťovny 211 je nejen fakt, že je největší ze zaměstnaneckých pojišťoven, ale především, že je to silná a zdravá instituce. Každý z více než 1,2 miliónu klientů zdravotní pojišťovny 211 může žít v jistotě, že ho lékaři v případě potřeby ošetří nebo odoperují. Síť našich smluvních zdravotnických zařízení je velice široká a rozprostřená po celé České republice. Máme smlouvy s více než 25 000 zdravotnickými zařízeními.

Jak vlastně mohu přestoupit z jedné zdravotní pojišťovny do druhé?

Podle platného zákona můžete změnit pojišťovnu jen jednou ročně, vždy k 1. lednu s tím, že přihlásit se musíte už půl roku dopředu, tedy k 30. červnu. Když to nestihnete, budete na změnu čekat celý rok a půl, což může být v některých případech problém.

V jakých například?

Například, když se přestěhujete třeba za prací do jiného regionu, kde vaše dosavadní zdravotní pojišťovna nemá smlouvy s lékaři, které potřebujete. Pak vám nezbývá, než za ošetřením jezdit zpět do původního místa bydliště až do doby, než se pojistíte u té zdravotní pojišťovny, která smlouvu má.

A vy takovou pojišťovnou jste?

Ano, jak už jsem řekl, ZP 211 působí na celém území a má smlouvy s téměř všemi zdravotnickými zařízeními.

Hodně se dnes hovoří o tom, a v některých případech už máme možnost zaplatit si za nadstandardní zdravotné péči. Jaký je váš názor na toto téma?

Podporujeme myšlenku, aby si lidé měli možnost legálně připlatit za komfort také v oblasti zdravotnictví. Když to jde v jiných oborech, proč by to nemělo být i v tomto. Protože ale víme, že ne každý si může dovolit hradit nadstandardní péči z vlastní kapsy, vytvořili jsme pro své klienty nový a unikátní produkt komerčního připojištění. Je to opravdu horká novinka letošního roku, kterou svým klientům nabízí ze zdravotních pojišťoven jen ZP 211. Naši klienti získávají možnost uzavřít velmi zajímavé Osobní zdravotní pojištění NADSTANDARD 211 na nadstandardní péči za velmi výhodných podmínek u ERGO pojišťovny, a.s. Připojištění platí pro případy operací, ošetření u zubaře, nadstandardních sáder a kloubních fixací a u nákladů na přepravu.

V čem jste ještě – řekněme – výjimeční?

V tom, že hledáme stále nové, neotřelé způsoby, jak pomoci našim klientům, aby žili pokud možno co nejdéle zdravý, šťastný a spokojený život a pomoc zdravotníků byla až to poslední, co budou potřebovat. Naši filozofii charakterizuje heslo: Zdraví jako vášeň!, a my to myslíme vážně – upřednostňujeme zdraví před nemocí a prevenci před léčením. Proto nad rámec základních povinností, kterými je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče, svým klientům nabízíme i originální projekty a preventivní programy, které jim pomohou se změnou životního stylu či s udržením dobré kondice a zdraví.

Některé projekty jsou zaměřeny na prevenci onkologických či kardiologických onemocnění a jiné zase na rychlejší a cílenější léčbu problémů spojených s vysokým krevním tlakem, diabetes nebo vysokou hladinou cholesterolu.

Velice úspěšná a dnes již velmi žádaná je také Karta života. Vlastní ji už 211 000 klientů. Je to užitečný pomocník pro všechny, kteří se chtějí orientovat v informacích o svém zdraví a je dnes dostupná nejen na internetu, ale i v chytrých mobilech. Majitelé přístrojů s aplikacemi Android a iPhone mohou své údaje v Kartě života kdekoliv a kdykoliv aktualizovat. Mohou s ní pracovat on-line.

Jsme přesvědčeni, že kvalitu zdravotní pojišťovny neurčuje, kolik vám přispěje na plavání či nákup vitamínů, ale právě to, že vám uhradí drahou a špičkovou zdravotní péči pokud ji budete potřebovat, a že vás motivuje k aktivní snaze udržet si pevné zdraví a žít zdravěji. A o to – myslím poměrně úspěšně – usilujeme.