Domů Nezařazené Jazzová nádvo...

Jazzová nádvoří rozproudí studenti JAMU, HAMU a Ghana Dance Ensemble

0

Druhý ročník akce Jazzové nádvoří míří do Prahy a Brna. Dva unikátní koncerty iniciované společně dvěma českými jazzovými katedrami – pražské HAMU a brněnské JAMU – podpořily festivaly JazzFestBrno a Tanec Praha. Pod vedením předních pedagogů se 21. června v české a o den později i v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol i vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů.

Díky úsilí pedagoga obou kateder a čerstvého držitele ceny Anděl v žánru world music Jiřího Slavíka a příznivé termínové shodě Jazzového nádvoří s festivalem Tanec Praha studenti zažijí rytmickou nirvánu. Ve společném ansámblu totiž vystoupí s africkým uskupením Ghana Dance Ensemble, jednou z hvězd letošního ročníku přehlídky Tanec Praha. V Praze akci hostí nádvoří HAMU na Malostranském náměstí a v Brně nádvoří Staré radnice. V obou případech začínají koncerty v 15:00. Vstup na celou akci je zdarma.

Desítky etnik s tradicí hudby a tance

Africká kultura má mnoho podob a jen v jediné zemi, jakou je Ghana, existují desítky etnik s tradicí hudby a tance, které neodlučně patří k sobě. Ghana Dance Ensemble, početný soubor tanečníků a hudebníků, aktivně vystupuje po celé zemi. Jeho ambicí však není jen udržovat tradici. Šéf souboru studoval tanec v USA a otevírá svým umělcům cesty k hledání vlastního současného výrazu, zkoumání „západních“ kultur a propojování toho, co je oběma světům blízké. Hudebníci z Ghana Dance Ensemble se pod vedením fenomenálního multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka dali dohromady se studenty jazzových kateder HAMU a JAMU a v rámci workshopu nacvičili energický a nakažlivě pozitivní společný program. Můžete jej třeba jen poslouchat, můžete se v závěru také přidat, jak je to v Africe zvykem. Proniknutí do osobité ghanské kultury je zároveň pobídkou, jak probudit cit pro rytmus v každém z nás…

JAZZOVÉ NÁDVOŘÍ 2017

Praha 21. 6., 15:00

Nádvoří HAMU, Malostranské nám. 13

Brno, 22. 6., 15:00

Nádvoří Staré radnice, Radnická 11