Domů Naše akce Nej školku ma...

Nej školku mají ve Vsetíně

0

Dvaaosmdesát školek soutěžilo od poloviny června v celostátní soutěži Moravského hospodářství Nej školka a konečně je znám vítěz. Na čtvrteční konferenci společnosti Magnus Regio Moravské obce a města si pro první cenu přijela ředitelka vítězné školky Vsetín Na Kopečku Helena Matošková i se čtyřmi dětmi, které pro návštěvníky konference připravily hudebně taneční představení.

Na druhém místě se umístila MŠ Zbraslav, kde při přebírání ceny předvedlo 12 tamních dětí čertovskou show, na třetím místě skončila MŠ V Zátiší Dobříň.

Do soutěže se zapojily školky od malých vesnických mateřinek jen pro pár dětí, až po velké školky v krajských městech. Od poloviny června do 1. října probíhalo na webových stránkách Moravského hospodářství hlasování, kde školky od našich čtenářů obdržely dohromady neuvěřitelných 50 000 hlasů. Díky hlasování se do finále dostalo 10 školek, ze kterých poté vybírala odborná porota ve složení Miloslav Hubatka – nezávislý expert, poradce, lektor a mentor v oblasti vzdělávání a expert na rozvoj dětí, PhDr. Marcela Štiková ze školské komise Svazu měst a zástupce jednoho ze sponzorů – ing. Eva Sadílková, obchodní manažerka Klubu mladých čtenářů vydavatelství Albatros.

„Je až neuvěřitelné, co všechno lidé ve školkách dokážou stihnout. Z toho, co jsem se o školkách dozvěděla, sálala radost a nadšení z práce. Potvrdilo se také jedno známé motto, že obec a škola/školka jedno jsou. Vůbec pro mne nebylo snadné školky obodovat. Rozsah a nápaditost jejich činnosti v malém kolektivu nebo naopak při skloubení městských a venkovských školek, poskytovat náslechy a akreditované vzdělávací kurzy, šetřit si na výstavbu školky atd., to si zaslouží velkou poklonu,“ říká porotkyně Štiková.

Na čtvrtém místě skončila Mateřská škola Milosrdných bratří, Brno, na pátém Mateřská škola Nové Město na Moravě. O šesté místo se se shodným počtem bodů podělily Mateřská škola Slavonice, Základní škola a mateřská škola Lučice, Mateřská škola Rooseveltova, Olomouc, Základní škola a Mateřská škola Nučice a Základní škola a Mateřská škola Študlov.

Hlavní ceny do soutěže věnovaly společnosti HP Inc. Czech republic, AV Media a nakladatelství Albatros. Volné vstupy a dárkové balíčky pro děti připravily také zábavní park Bongo Brno, science centrum VIDA! Brno a zábavní centrum Wikyland.

Vyhlášení soutěže proběhlo v rámci 9. ročníku konference Moravské obce a města 23. listopadu v brněnském hotelu Voroněž. Odbornou konferenci pro zástupce měst a obcí pořádala společnost Magnus regio. Mezí probíranými tématy byl například vývoj ekonomiky, dotační tituly, zabezpečení měkkých cílů nebo odpadové hospodářství.

Foto: Vojtěch Vladár

IMG_7728