Domů Kultura a zábava Díky festival...

Díky festivalu si lidé pochutnají na Jídlu z blízka

0

Lahůdky jen z regionálních surovin mají možnost ochutnat labužníci od osmého do jednatřicátého července díky festivalu Jídlo z blízka. Po tři červencové týdny si mohou lidé v osmnácti brněnských podnicích užívat jedinečná tříchodová menu připravená výhradně z místních ingrediencí od těch nejlepších regionálních producentů.

V nabídce restaurací najdete čerstvé pstruhy z Moravského krasu, šťavnaté králičí, jehněčí, vepřové i hovězí maso z ekofarem na Valašsku a Vysočině nebo jihomoravskou zvěřinu a těšit se můžete i na využití čerstvých bylinek, sezónní zeleninu, maliny i sluncem provoněné třešně či meruňky ze Znojemska.

Ke každému menu si můžete navíc vychutnat vína malých moravských vinařů speciálně spárovaná pod dohledem známého sommeliéra Branka Černého.

Doprovodný program bude bohatý

Chcete vědět více o tom, odkud vaše jídlo pochází? Letní festival má také doprovodný program, na kterém je možné povečeřet s kulinářskými hvězdami a seznámit se osobně také se sedláky, vinaři, malovýrobci delikates i šéfkuchaři, kteří svoji práci nepřestali dělat s láskou. Pod jejich laskavým dohledem si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, naučit se klasické recepty nebo ocenit půvab moravských vín.

Jestli jste dosud váhali s pečením kváskového pečiva nebo přípravou domácích těstovin, vrhněte se do toho tentokrát po hlavě. Program je připraven právě pro vás! Přiveďte i své děti, které jistě nadchne, jak se z několika málo ingrediencí stane sladce voňavý babičkovský koláč.

Do Brna také zamíří poprvé na velké degustace ve stylu zahradní slavnosti zástupci čtyř vinařských spolků VOC. Na svahu pod Špilberkem tak budete mít možnost ochutnat vína z VOC Modré hory, Blatnice, Mikulov a Znojmo. Kapacita každé ochutnávky je maximálně sto lidí a v ceně vstupného je jak ochutnávka vín, tak i delikates z regionálních surovin.

Zahradní slavnosti s ochutnávkou vín:

Degustace vín z VOC Modré hory a typická vína podoblasti (11.7. od 17.00 do 21.00)

Degustace vín z VOC Batnice (16.7. od 17.00 do 21.00)

Degustace vín z VOC Mikulov (18.7. od 17.00 do 21.00)

Degustace vín z VOC Znojmo a typická vína podoblasti (25.7. od 17.00 do 21.00)