Domů Kultura a zábava Brněnský golf...

Brněnský golf slaví úspěchy

0

Brněnský golf zaznamenal na přelomu srpna a září obrovský úspěch. Poslední ligový víkend zvítězila ženská reprezentace GC Brno v semifinále skórem pět ku jedné nad družstvem GC Kunětická hora a zajistila si tak postup do Extraligy. Brněnské hráčky se tak současně staly i mistryněmi České republiky v I. lize žen.

Poslední ligový „megavíkend“ 29. 8. – 1. 9. 2013 byl pro reprezentanty GC Brno zatím nejúspěšnějším v historii sportovního golfu. Ženy ve složení Lucie Hinnerová, Kristýna Abrahamová, Eliška Mechlová, Lea Klimentová a Emma Klimentová si zajistily postup do Extraligy i mistrovství v I. lize žen.

Muži ve složení Adam Studený, Jonáš Vokřál, Kryštof Sochna, Roman Pros ml., Stanislav Nestrašil ml., Petr Hřebíček, Marek Kočica a Filip Knotek svedli skutečný boj s GC Mittal Ostrava, kterému zcela těsně v semifinále podlehli.

I když tím mužům unikla možnost zahrát si další den o titul mistra Extraligy, určitě si jak hráči, tak i diváci odnesli z tohoto boje skutečně velký golfový zážitek. Závěrem muži GC Brno vybojovali v Extralize 3. místo a „být na bedně“ hned první rok jako nováčci v nejvyšší soutěži je fantastickým úspěchem celé reprezentace.