Domů IT a e-Government Od počítače n...

Od počítače na nejkrásnější místa Uherského Hradiště

Město Uherské Hradiště spustilo novou službu pro všechny občany, návštěvníky a ty, kteří se zajímají o město.Jedná se o virtuální prohlídku vybraných míst ve městě, která zájemcům umožní prohlédnout si tyto lokality dopodrobna a nevšedním způsobem. Z pohodlí domova tak mohou mnozí lidé objevit v Uherském Hradišti zajímavosti, kterých si při běžné procházce městem nemusejí povšimnout.

Služba může být také vodítkem pro budoucí turisty a návštěvníky města.

Virtuální prohlídka města byla zpracována technikou panoramatických fotografií. Fotografie byly pořízeny v říjnu 2011. Zajímavostí je, že takovéto fotografie musí být pořizovány ve chvílích, kde se v daném místě pohybuje minimum chodců či aut. Proto čekání na vhodnou chvíli trvalo i několik hodin. Krásné záběry nabízejí noční snímky z Masarykova náměstí, Mariánského náměstí a Havlíčkovy ulice.

„V současné chvíli máme zpracováno 6 lokalit památek, 4 sportovní či zábavné lokality a 4 vybraná místa z centra města. Několik dalších virtuálních prohlídek bude přidáno během roku 2012,“ popsal novou službu starosta města Uherské Hradiště Květoslav Tichavský.

Mimo možnosti nevšední „procházky“ po zajímavých místech města nabízí virtuální prohlídka i doplňující informace o daném místě s odkazem na stránky Městského informačního centra, kde jsou k nalezení podrobnější popisy daných míst. Dále je zde umístěn zvukový záznam průvodce a současně i text tohoto záznamu pro neslyšící občany. Pokud se na některém místě nachází zajímavý objekt, je doplněna fotografie detailu.

„Věříme, že se všem příznivcům, návštěvníkům, ale i obyvatelům města bude prohlídka líbit a možná bude inspirací pro všechny, kdo u nás ještě nebyli, aby se osobně přijeli na zajímavá místa Uherského Hradiště podívat,“ přál si starosta. Projekt zpracoval odbor informatiky a komunikace spolu s odborem kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Uherské Hradiště.