Domů IT a e-Government Moravské hosp...

Moravské hospodářství je partnerem ISSS

Měsíčník Moravské hospodářství je i letos mediálním partnerem mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Ta se uskuteční letos 12. až 13. dubna v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Se zástupci Moravského hospodářství se můžete potkat na stánku číslo 69.

Hradec Králové –

Letošní 13. Ročník se zaměří na tradiční témata z oblasti zavádění ICT technologií do státní správy. Přednášející seznámí účastníky například s novými informacemi o ostrém provozu datových schránek i o systému základních registrů, spouštějícího se oficiálně od letošního roku. Dozví se také, jak se bude dál rozšiřovat systém Czech POINT. Návštěvníci se také seznámí s novinkami z oblasti bezpečnosti v informačních technologiích.

Na programu je i hodnocení dosavadního průběhu digitalizace televizního vysílání. Zemské analogové televizní vysílání alespoň jednoho ze čtyř celoplošných programů, nejčastěji ČT2, již totiž bylo ukončeno pro více než polovinu obyvatel. Digitální vysílání může naopak přijímat již téměř 95 procent lidí.

I letos pořadatelé pozvali k přednáškovým pultům odborníky na využití moderních technologií ve zdravotnictví. Souběžně s ISSS se bude i letos konat jedno ze setkání partnerů mezinárodního projektu LORIS (Local and Regional Information Society). Tradičně se zde sejdou zástupci měst, jež mají mezi sebou navázané oficiální partnerství.