Domů Ekonomika Kolony z nedě...

Kolony z neděle se nemají opakovat. V provozu budou čtyři pruhy

0

Kilometrovým kolonám, které mohli řidiči zažít na dálnici D1 minulou neděli, mají zabránit nová opatření ministerstva dopravy. Tehdy provoz na dálnici v úseku od 81. kilometru ve směru na Prahu zkomplikovala kombinace nehody, špatného počasí a omezení provozu na jeden jízdní pruh.

V problematickém úseku zorganizují silničáři provoz tak, aby mohli řidiči využívat dva jízdní pruhy v obou směrech. Ministr dopravy také zatlačil na to, aby práce na dvaceti kilometrech dálnice mezi 66. a 86. kilometrem ve směru na Prahu zrychlily. Dělníci tak začnou frézovat vozovku na tomto úseku už dnes.

„Jsem rád, že má důrazná výzva zabrala, na úsecích se opravdu začalo pracovat a řidičům zároveň vycházíme vstříc. Budu dále důsledně trvat na tom, aby řidiči nebyli obětí zbytečných uzavírek či průtahů při stavbě,“ řekl ministr dopravy Zdeněk Žák.

S jedním jízdním pruhem ve Směru na Prahu v úseku od 76. po 82. kilometr se budou muset řidiči smířit ještě od úterý 10. září do čtvrtka 12. září. Technici tu budou opravovat most, jehož část je už v havarijním stavu.

Kvůli výměně dilatační spojnice mostu byl provoz v tomto úseku omezen i minulou neděli, kdy se tu utvořila desítky kilometrů dlouhá kolona. Kvůli tomu se ministr dopravy rozhodl povolit takováto omezení provozu na dálnici pouze ve všední dny. Ovšem mimo pondělí a pátek, kdy na dálnici vyráží řidičů nejvíce.