Domů Ekonomika ČD – Te...

ČD – Telematika zvyšuje bezpečnost internetové konektivity

0

Od měsíce května 2013 ČD-T nově poskytuje službu ČDT-MONITOR, která umožňuje získat velkoobchodním partnerům přehled o bezpečnostních incidentech na jejich internetové konektivitě.

Díky této službě může náš velkoobchodní partner včas odhalit útoky na koncové klienty v jeho síti, napadení počítačů viry, zdroje odesílání spamu a další bezpečnostní rizika, což mu umožní případný další rozvoj jeho obchodních aktivit směrem ke koncovým zákazníkům.

ČD – Telematika jako jedna z prvních na trhu v ČR tak přináší produkt, který poskytuje kvalitní základ pro splnění narůstajících zákonných požadavků na bezpečnost a kyberkriminalitu a umožní přípravu na budoucí legislativní změny, které budou pro poskytovatele konektivity stěžejní.

Prostřednictvím speciálních sond je monitorován internetový provoz zákazníka a sebraná data jsou vyhodnocována metodami detekujícími bezpečnostní rizika, jako je detekce veškerých spojení, pokusů o odhalení uživatelského jména/hesla, pokusy o odeslání zvýšeného počtu e-mailů z konkrétních IP adres aj. A jelikož jsou slovníkové útoky široce rozšířenou a oblíbenou metodou pro získání neautorizovaného přístupu do počítačového systému, ČDT-MONITOR rozpoznává i tyto pokusy.

Součástí detailů je také počet unikátních scanů, zpráva o případné odpovědi scanované IP adresy a seznam dotčených portů. Nová služba společnosti ČD – Telematika indikuje mimo jiné zavirované IP adresy v síti a rozpoznává úspěšný/neúspěšný pokus. „Věříme, že tato služba pomůže našim zákazníkům udržovat bezpečné prostředí v jejich síti a v sítích jejich zákazníků“, uvedl Ing. Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby.