Domů Doprava Vláda projedn...

Vláda projedná prodej některých železničních tratí

0

Prodeje některých nevýdělečných úseků železnice mají být řešením situace ztrátových drah. Zároveň přinese prostředky na údržbu drah. Cílem návrhu ministerstva dopravy je zlepšení finanční situace železniční infrastruktury.

Úspor lze podle ministerstva dosáhnout prodejem minimálně využívaných tratí, které nepřináší významné tržby a navíc zatěžují Správu železniční a dopravní cesty náklady na svůj provoz a údržbu.

Na základě posuzování probíhajícího od poloviny roku 2010 se některé železniční tratě provozované Správou železniční a dopravní cesty ukázaly jako málo využívané a jejich potřebnost jako velmi nízká. Zároveň se u nich neočekává ani významná využitelnost do budoucna.

Zisk z prodeje půjde na opravy

Ministerstvo dopravy proto navrhuje v rámci finančních úspor prodej těchto nevýdělečných tratí. Výtěžek, který rezort odhaduje na více než 13 milionů korun, má být použit na opravy, rekonstrukci a modernizaci železniční cesty.

Počet žádostí o převod tohoto státního majetku na třetí osoby je celkem 54. Ve středu je společně s materiálem řešícím způsob a podmínky převodu předloží na jednání kabinetu ministr dopravy Pavel Dobeš.