Domů Doprava Dopravní poli...

Dopravní policisté se utkali na celorepublikové soutěži

0

Nejlepší dopravní policisté z celé republiky ve čtvrtek v Brně poměřili síly hned ve třech disciplínách. Nejprve skládali teoretické testy z dopravních předpisů. Poté v areálu společnosti Brněnské veletrhy předvedli na speciálně připravené trati své schopnosti při jízdách zručnosti.

Po splnění těchto disciplín se přesunuli na křižovatku Vídeňská – Poříčí, kde si museli poradit s řízením křižovatky v tradičně hustém provozu včetně tramvajové dopravy. „Hodnoceny ale nebyly jen samotné pokyny v křižovatce, ale také jejich srozumitelnost pro řidiče, plynulost provozu a další parametry. To vše pod pečlivým dohledem hodnotící komise i ředitele Služby dopravní policie Tomáše Lercha,“ informoval tiskový mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Soutěž se zúčastnilo osmadvacet policistů, kteří uspěli v krajských kolech.

Vítězem letošního ročníku se stal s velkým bodovým rozdílem domácí účastník Josef Portl, druhý byl Patrik Slíva z Moravskoslezského kraje, bronzový pak Václav Langr z Libereckého kraje. „Hrdných na sebe ale může být všech osmadvacet soutěžících, dostat se do republikového kola ze všech tří a půl tisíc dopravních policistů je velký úspěch,“ řekl pro Moravské Hospodářství Tomáš Lerch. Příští ročník soutěže budou hostit České Budějovice.

Soutěž dopravních policistů