Domů Dění v regionech Znojmo začne ...

Znojmo začne vybírat organizátora prodeje městských bytů

Výběrová komise města Znojma se začala zabývat výběrem organizátora prodeje městských bytů. V otevřeném výběrovém řízení se o zakázku v maximální hodnotě 50 milionů korun uchází sedm firem.

„Přestože v tuto chvíli ještě není znám výherce tendru, už teď je jasné, že vítězem výběrového řízení bude podle mě město Znojmo. Díky zvolenému postupu totiž ušetříme městské pokladně proti původnímu návrhu minimálně 35 miliónů korun,“ uvedl starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.
„Provedli jsme si průzkum v terénu a zjistili, že náklady by se v tomto případě vyšplhaly až k 80 miliónům korunám. To se nám zdálo moc. Rozhodli jsme se proto jít cestou otevřeného výběrového řízení, vypsat tendr, do kterého by se mohlo přihlásit co nejvíce firem, samozřejmě s potřebnými zkušenostmi, a náklady co nejvíce snížit,“ vysvětlil starosta Gabrhel.
Vypracováním kritérií a podmínek pro výběrové řízení byl pověřen odbor investic, který ve spolupráci s právní kanceláří připravil kompletní zadávací dokumentaci. V ní bylo stanoveno, že město organizátorovi prodeje bytů nezaplatí za jeho služby více než 50 miliónů korun.
„Nakonec se nám sešlo 7 nabídek v cenovém rozmezí od 17 do 45 miliónů korun,“ uvedl starosta Gabrhel. Výběrová komise se nyní bude detailně zabývat jednotlivými nabídkami.
„O vítězi nebude rozhodovat pouze cena, ale také další kritéria jako např. navrhovaný způsob prodeje,“ upozornil starosta a dodal, že přestože v tuto chvíli ještě není znám výherce tendru, bude vítězem výběrového řízení samotné město Znojmo. „Díky zvolenému postupu totiž ušetříme městské pokladně proti původnímu návrhu minimálně 35 miliónů korun,“ řekl starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.