Domů Dění v regionech Zkušební prov...

Zkušební provoz u pardubického přednádraží bude zahájen v červnu

0

Podoba pardubického přednádraží se mění ze dne na den. Uplynulý víkend došlo k pokládce asfaltu na Palackého ulici, začátkem června bude překládáno trolejové vedení do prostor nového terminálu. Díky tomu dojde ke změně trasy trolejbusových linek. Trolejbusy budou kolem nádraží ČD projíždět nikoliv po Palackého ulici, ale terminálem.

„O tomto víkendu proběhlo frézování a pokládka asfaltu v Palackého ulici, pracovalo se i v nočních hodinách. V pátek navečer začalo frézování vozovky, poté následovala příprava podloží a zkoušky. V průběhu soboty byly pokládány jednotlivé asfaltové vrstvy s tím,  že poslední krytová vrstva byla položena v neděli ráno,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková. Druhá polovina Palackého ulice je tak řidičům opět k dispozici.

Ožije po kontrole

V pondělí 5. června dojde, po kontrole ze strany Drážního úřadu, k převedení trolejbusové dopravy do prostoru teminálu. Terminál tak, díky průjezdu trolejbusů, začne postupně ožívat. „Trolejbusy budou kolem nádraží ČD projíždět nikoliv po Palackého ulici, ale již novým terminálem, avšak bez výstupu cestujících. Pro ty nadále platí nejbližší obsluhované zastávky Autobusové nádraží, Albert HM a Polabiny,Lidická,“ uvádí místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán. „Děkujeme všem cestujícím za trpělivost. Věříme, že nový terminál, jehož výstavba jde v těchto dnech do finále, přinese významné zjednodušení pohybu a orientace cestujících v prostorách přednádraží a přispěje nejen ke zvýšení komfortnosti cestování veřejnou dopravou, ale stane se i reprezentativní vstupní branou do našeho města,“ dodává Pelikán.