Domů Dění v regionech Vlastníci his...

Vlastníci historických domů v Pardubicích mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci domů v pardubickém historickém centru mohou do počátku listopadu žádat o dotace na opravy svého majetku, které plánují na rok 2018. Dotace mohou čerpat prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

V letošním roce získají z tohoto programu dotaci majitelé čtyř kulturních památek v pardubické památkové rezervaci.

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Vlastníci, kteří chtějí čerpat dotace na obnovu památek v roce 2018, musejí doručit vyplněný anketní dotazník programu na podatelnu magistrátu na Pernštýnském náměstí do 2. listopadu 2017 do 15:30 hod. Anketní dotazník je ke stažení na internetových stránkách města http://www.pardubice.eu, případně je k vyzvednutí v kanceláři oddělení strategického rozvoje města.

Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón od roku 1992 napomáhá obnově kulturních památek v nejcennějších částech historických sídel, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. Pardubické staré město je městskou památkovou rezervací od roku 1964.