Domů Dění v regionech Ve zlínské ko...

Ve zlínské koalici je nové hnutí

0

Koalice, která stojí v čele zlínské radnice, se změnila. Její součástí je nově hnutí Zlín 21. To založilo sedm zastupitelů původně zvolených za TOP09/STAN. Se stávajícími koaličními partnery však plánují spolupracovat i nadále.

„Měl bych dostat metál, vést tuhle koalici je jako hlídat pytel blech,“ komentoval změny s nadsázkou zlínský primátor Miroslav Adámek. Podle něj je důležité, že členové nového hnutí Zlín 21 nehodlají přejít k opozici a budou i dál spolupracovat s koalicí TOP09/STAN, Zlínské volby, KDU-ČSL a ZHN.

„To, že se část zastupitelů rozhodla vydat vlastní politickou cestou, respektuji. Stejně jako já a většina dalších kolegů působí i členové hnutí Zlin 21 v politice jen krátce. Proto nevidím problém v tom, že si svůj politický směr teprve ujasňují. Pro mě zůstává zásadní to, že koalice vznikem nového hnutí neoslabila a může tak pokračovat v dosavadní práci,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Podporu koalice potvrdil i náměstek primátora a lídr nového hnutí Aleš Dufek. „Zůstáváme jejími členy a hodláme se nadále snažit plnit programové prohlášení rady,“ prohlásil.

Koalice, která vede zlínskou radnici od podzimu 2010, prochází několikátou změnou ve svém složení. V létě 2011 z ní vystoupily kvůli vnitrostranické krizi Věci veřejné, na jaře 2013 došlo k rozpadu hnutí M.O.R., jehož část pokračuje v koalici pod hlavičkou Zlínská volba. Nyní se součástí koalice stalo hnutí Zlín 21.