Domů Dění v regionech Úřad práce ČR...

Úřad práce ČR pořádá v Ostravě „Burzu práce 2017“

Více než pět desítek zaměstnavatelů z celého Moravskoslezského kraje představí návštěvníkům v jedinečné atmosféře Multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích širokou nabídku volných pracovních míst. Akci s názvem „Burza práce 2017“, která se uskuteční ve středu 26. dubna mezi 9.00 a 17.00 hodinou, pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě.

 Poslední burza takového rozsahu proběhla v krajském městě naposledy před devíti lety. „V minulosti byl zájem o přehlídky pracovních příležitostí vždy značný. V duchu tradice nabídneme volná místa v oblasti služeb, výroby, ale i ve specifických oborech, například v bezpečnostních složkách. Na své si přijdou jak ti, kteří práci hledají, tak i ti, kteří zvažují změnu. Prostřednictvím této akce chceme vyjít vstříc všem skupinám uchazečů a zájemců o zaměstnání, stejně jako zaměstnavatelům, a umožnit jim osobní setkání,“ vysvětluje ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Yvona Jungová.

Návštěvníci tak získají podrobný přehled o tom, co v dnešní době firmy v tomto regionu samy aktuálně nabízejí a o jaké profese mají především zájem.

Zaměstnavatelé nabídnou zájemcům volná místa např. ve strojírenství, automobilové a potravinářské výrobě, v dopravě a skladování, peněžních, sociálních a bezpečnostních službách, prodeji, ve stravování nebo třeba v úklidu.

Individuální poradenství

Novinkou letošní akce je doprovodný program v podobě individuálního poradenství ze strany Úřadu práce ČR a seminářů určených různým cílovým skupinám. Zájemci se tak mimo jiné dozví informace o možnosti získání příspěvku na dojíždění či přestěhování, o aktuální nabídce rekvalifikací či službách Informačního a poradenského střediska pro změnu a volbu povolání. Příchozí budou moci využít také odborného sociálního poradenství Občanské poradny Slezské Diakonie.

 „Cílem je umožnit všem těm, kteří si volí budoucí povolání, hledají práci nebo ji chtějí změnit, dostatek kvalitních informací o současném i budoucím trhu práce, zejména v Ostravě a okolních okresech, a vhodně je propojit s možnostmi, které nabízejí nástroje a opatření aktivní politiky zaměstnanosti,“ shrnuje Yvona Jungová.

Burza práce 2017 se koná v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky. Vstup pro návštěvníky je zdarma.