Domů Dění v regionech Školy z regio...

Školy z regionu mohou získat titul Zelená škola Olomouckého kraje

0

Olomoucké hejtmanství vyhlásilo také letos soutěž Zelená škola Olomouckého kraje. Oproti loňskému roku kraj při vyhlašování zvolil formu veřejného příslibu a školy tak při soupeření nebudou vázány přísnými podmínkami standardního dotačního programu. Přihlásit se mohou všechny školy na území našeho regionu, které se aktivně zapojují do realizace školního environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Soutěžit se bude celkem v sedmi kategoriích. Olomoucký kraj následně mezi vítězné školy rozdělí 50 tisíc korun.

 „Vítězným školám bude poskytnut finanční příspěvek, který lze použít například na nákup výukových pomůcek, zahradního nářadí a materiálu, dětských herních prvků nebo úhradu služeb vztahujících se k realizaci ekologické výchovy ve škole,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Ceny podle počtu škol

Konkrétní finanční ohodnocení vítězných škol se bude odvíjet také od počtu přihlášených. „Pokud bude v každé kategorii méně než 10 přihlášených, získá škola na prvním místě minimálně 5 tisíc korun. Pokud ale budeme mít v dané kategorii 10 a více škol, dostane vítěz také 5 tisíc korun, ale navíc oceníme i druhou školu v pořadí, která získá minimálně 3 tisíce korun,“ doplnil náměstek Hynek.

Školy mohou přihlášky do soutěže podávat do 5. září 2017. Při následném hodnocení budou posuzovány pouze aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání realizované v období od 1. září 2016 do 30. června 2017.

Další podrobnosti k soutěži najdou zájemci na webových stránkách kraje zde.