Domů Dění v regionech Lidé, kterým ...

Lidé, kterým bouře poškodily bydlení, dostanou dotace

0

Nejen ti, kterým byt zničily letošní povodně nebo tornádo na Krnovsku, dostanou na jeho opravy příspěvek. O třicet tisíc na rekonstrukci bytu, si budou moci zažádat i lidé, kterým bydlení poškodily pondělní a úterní bouřky.

O dotace si budou žádat obce, na jejichž území způsobily včera nebo dnes bouřky škody na bytech určených k trvalému bydlení. Od zítřka totiž začne platit aktualizace výzvy ministerstva pro místní rozvoj k podávání žádostí o dotace v rámci programu Podpora bydlení při živelní pohromě.

„Nedávné bouře způsobily opravdu značné škody. Ministerstvo se tímto krokem snaží o rychlou pomoc těm občanům, kteří akutně potřebují opravit svá obydlí,“ vysvětlil ministr pro místní rozvoj František Lukl.

Třicetitisícový příspěvek byl původně určen jen na opravy bytů poškozených povodněmi. Nově si o něj mohou žádat i lidé postižení červnovým tornádem na Krnovsku a teď i výše zmíněnými bouřemi.

Technicky funguje vše stejně jako dřív. Žádost o dotaci podávají na ministerstvo obecní úředníci a uvedou v ní seznam postižených domácností doplněný o podpisy lidí, kteří v nich bydlí. Ti pak na základě předložených faktur a účtů dostávají příspěvek do výše třiceti tisíc korun.