Domů Dění v regionech Jihlava za ro...

Jihlava za rok zvýšila kapacitu školek o 175 míst

Jihlava otevřela rozšířenou a opravenou mateřskou školu Mozaika v Jarní ulici. Původní kapacita 75 míst se vybudováním nového podlaží navýšila o 50 míst. V tomto školním roce Jihlava nákladem asi 40 milionů korun navýšila kapacitu mateřských školek o 175 míst.

„Rozšíření kapacity jsme zároveň využili k rekonstrukci budovy. Je to vhodnější než původně uvažované vybudování úplně nové školky, takto využíváme stávajícího zázemí a zkušenosti personálu,“ uvedl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Dvoupodlažní budově tedy přibylo další jedno podlaží o dvou třídách, nově je vybudována výdejna stravy, sociální zařízení a zázemí pro personál. V původní stavbě jsou odstraněny bariéry, nová je kanalizace, rozvody vody, požární vodovod, přípojky inženýrských sítí. V původních třídách jsou nové podlahy, výmalby a částečně nábytek, opravena jsou sociální zařízení a zázemí personálu.

Současně se provedla celková rekonstrukce kuchyně s navýšením kapacity ze 100 na 150 obědů (nová vzduchotechnika, nová technologie kuchyně, výměna jídelního výtahu, podlahy, lapák tuků apod.) Nová jsou také venkovní úniková schodiště, okna, vchodové a vnitřní dveře, vyměněné podlahové krytiny, obklady, dlažby, celý objekt je zateplen. Vyřešilo se i zatékání do krytu CO pod objektem. Podle počasí se ještě budou dokončovat drobnější úpravy v okolí stavby.

Za rekonstrukci a rozšíření mateřinky v Jarní ulici Jihlava zaplatila 21.559.045,20 Kč s DPH, podle projektu firmy SPA spol. s r.o. stavbu dodala firma PKS INPOS a.s., která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu.

„Otevřením školky v Jarní ulici se zvýšila kapacita mateřských škol na šestnáct set osm míst, pokrytí potřeb města je devadesátiprocentní,“ uvedl náměstek primátora pro oblast školství Rudolf Chloupek s dodatkem, že před týdnem město předalo staveniště další mateřské školy a to v ulici Resslova, kde vznikne další 50 míst, předpokládaný termín dokončení je konec listopadu 2012.

V tomto školním roce 2011/12 Jihlava nákladem asi 40 milionů korun navýšila kapacitu mateřských školek o 175 míst:

mateřská škola

nová kapacita

výše investice (mil.Kč)

MŠ Kollárova

25

1,5

MŠ Antonínův Důl

50

9,5

MŠ Na Stoupách

50

6,2

MŠ Jarní

50

21,3