Domů Dění v regionech Jídlo není od...

Jídlo není odpad – automobil pro Potravinovou banku ve Zlínském kraji

Potravinová banka ve Zlínském kraji zachraňuje jídlo před zbytečnou likvidací a pomáhá lidem, kteří trpí nedostatkem potravin. Díky investiční dotaci Ministerstva zemědělství zakoupila užitkový vůz Renault Master pro svážení přebytků potravin ze supermarketů a od výrobců.

Potravinová banka provozuje svůj sklad v budově otrokovického městského úřadu. Jen za loňský rok získala 23,5 tuny potravin, které prostřednictvím charitativních organizací a sociálních odborů rozdala 5 300 osobám v potravinové nouzi. V letošním roce se výrazně rozšířilo množství darovaných potravin i spolupracujících obchodů. I proto ke své práci nezbytně potřebuje pořádné auto s chladící nástavbou. To se díky podpoře Ministerstva zemědělství podařilo.

Od ledna 2018 budou všechny obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 m2 povinny darovat charitativním organizacím neprodejné potraviny, které by jinak skončily na skládkách. Vyplývá to z novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Potravinová banka ve Zlínském kraji je tak na tuto spolupráci připravená.