Domů Dění v regionech Do Olomouce b...

Do Olomouce bude jezdit integrovaný vlak

0

Integrovaný dopravní systém v Olomouckém kraji čeká od dubna příštího roku zásadní změna. Poprvé se do něj zapojí i příměstská železniční trať, která končí v Olomouci, a do krajského města začne jezdit integrovaný vlak z Hrubé Vody. Cestujícím tak bude stačit jedna jízdenka, kterou využijí jak ve vlaku, tak při přestupu na městskou hromadnou dopravu.

„Komfort cestujících je důležitou podmínkou úspěšnosti našeho integrovaného systému a konkurenceschopnosti individuální dopravy,“ komentoval připravenou „integraci“ tratě z Hrubé Vody do Olomouce první náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák, který zodpovídá za oblast dopravy.

Každý druhý cestující ve vlaku z Hrubé Vody do Olomouce po příjezdu do hanácké metropole přesedá na městskou hromadnou dopravu. Vyplynulo to ze sčítání cestujících, které připravil Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje ve spolupráci s Univerzitou Palackého. „Výsledky jsou pro nás důležitým argumentem pro zařazení této trati do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje,“ shrnul Mačák.

Železniční trať číslo 310 z Hrubé Vody do Olomouce se zapojí do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje k 1. dubnu příštího roku. Její integrace přitom bude zlomová. Poprvé se tak do tamního systému dostane příměstská železniční doprava, která končí v hlavním přestupovém uzlu v Olomouci.