Domů Dění v regionech Ukliďme svět,...

Ukliďme svět, ukliďme Česko: díky dobrovolníkům Brno prokouklo

0

Poslední úklidovou akcí skončila o uplynulém víkendu jarní etapa dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017. Zúčastnilo se jí přes 83 000 dobrovolníků, což je bezmála tolik, jako za celý loňský rok. A řádně prokouklo i Brno.

V celém městě Brně totiž uklízelo za podpory společnosti SAKO BRNO a.s. na bezmála stovce míst přes 4000 dobrovolníků. Těm se při čtvrtém ročníku dobrovolnické akce podařilo sesbírat více než 40 tun odpadů. Akce se i letos konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála a díky příznivému počasí  překonal zájem veřejnosti o pořádek a čistotu v našem městě i očekávání pořadatelů ze spolku Ekosmák.

Zřejmě největší letošní úklid v Brně se konal na Červeném kopci, kde spojilo síly hned několik organizací. Stovce účastníků se zde podařilo zlikvidovat velkou nelegální skládku a odklidit 4 tuny odpadu.

Téměř padesát dobrovolníků uklízela také v brněnské zoo. Sbíraly se zde odpadky, hrabalo listí a zametal celý areál. „Projekt ´Ukliďme svět, ukliďme Česko´ byl letos zaměřený mimo jiné na prevenci, a proto organizátoři akce doufali, že se do úklidu zapojí také děti a mladí lidé. To se právě v brněnské zoo potvrdilo, protože přišlo hodně mladých lidí nebo rodin s malými dětmi. Všem, kteří se do úklidu brněnské zoo zapojili, moc děkujeme!“ zhodnotila mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková. Abychom však nezapoměli na ostatní – reporty z jednotlivých úklidů  včetně fotografií úklidových týmů jsou k dispozici v interaktivní mapě pod odkazem http://www.UklidmeCesko.cz/map/.

Recykliště

„Děkujeme všem, kteří se letošní úklidové akce zúčastnili a rádi bychom je za odměnu pozvali na druhý ročník celodenní populárně-vzdělávací akce pro malé i větší děti s řadou soutěží na téma odpady a jejich recyklace“, řekl nám za pořadatele úklidů Radek Janoušek. Akce s názvem Recykliště proběhne čtvrtý zářijový víkend, konkrétně v neděli 23.9. na dopravním hřišti Městské policie v Brně – Pisárkách.

Po celý den bude kromě několika infostánků zaměřených na odpady a jejich recyklaci k dispozici atraktivní dopravní hřiště se zázemím a tahákem pro děti bude jistě i skákací hrad nebo možnost svezení na poníkovi v ZOOkoutku (možná přijde i lama).

Organizátoři proto vyzývají rodiny z Brna a okolí: Neváhejte, sbalte kola, odrážedla, kolečkové brusle, vysloužilé baterie a vyrazte v neděli 23. září se svými ratolestmi na dopravní hřiště na Riviéru, nudit se určitě nebudete!“ Vstup na akci je zdarma. Více informací najdete na webu akce – http://www.recykliste.cz/