Domů Aktuálně Stáhněte si ř...

Stáhněte si říjnové vydání Moravského hospodářství!

0

Říjnové vydání Moravského hospodářství se zaměřuje na silniční dopravu a teplárenství. Dozvíte se, které silnice jsou v havarijním stavu, kde se začalo s opravami, kolik prostředků získal Státní fond dopravní infrastruktury na příští rok či jak je řízena doprava ve městech.

Aktuální vydání nabízí i řadu dalších zajímavých témat. Věnovali jsme se nejen dopravě a bezpečnosti na silnicích ale i budoucímu směřování českého teplárenství. Šéfem Teplárenského sdružení je od září Mirek Topolánek. V pravidelné rubrice věnované informačním technologiím ve zdravotnictví jsme se zaměřili na další nemocnici, tentokrát v Jihlavě.

Z obsahu říjnového vydání vybíráme:

Řízení dopravy ve městech často postrádá koncepčnost

Všechna větší města se musí zabývat řízením dopravy. Dopravu ve městě se musí řešit systémově, protože zájmy jednotlivých částí jdou velmi často proti sobě. V první řadě je nutné vyhodnotit dopravní problémy a najít cíl tedy vědět, co chceme řešit.

Tisíce kilometrů silnic nižších tříd v havarijním stavu

Na Moravě je tisíce kilometrů silnic druhé a třetí třídy v havarijním stavu. I když se do oprav investují stovky miliony korun ročně, stav silnic se v krajích zlepšuje pomalu. Kde je situace nejhorší? Které úseky se podařilo letos opravit?

Rok 2012: Na všechny stavby peníze nebudou

Státní fond dopravní infrastruktury se musí vyrovnat s menším rozpočtem. Které stavby dostanou přednost? Kde se do země ani v příštím roce nekopne?

Zima za dveřmi a u silničářů vrcholí přípravy

Zimní sezona začíná silničářům na Vysočině prvního listopadu. Než vyjedou s technikou, je třeba stroje připravit a zkontrolovat, zajistit dostatek řidičů a provést nezbytná školení. Jak vypadá práce silničářů?

Bez soukromého kapitálu se v budoucnu neobejdeme

Národní zdroje nebudou stačit k vybudování dopravní infrastruktury, kterou by si Česká republika přála. Ve většině zemí Evropy se do financování výstavby velkých dopravních staveb běžně zapojují soukromé subjekty. U nás tento model zatím nefunguje.

České teplárenství

Novým předsedou Teplárenského sdružení ČR byl zvolen Mirek Topolánek. Jaké budou jeho hlavní úkoly?

Města šetří, úředníky si školí sama

Nároky na gramotnost a vzdělávání úředníků v oblasti výpočetní techniky neustále stoupají. Města a obce proto kladou důraz na kvalitní systémy školení. Práce s počítačem je základem, školení jsou zaměřena na zvládnutí speciálních aplikací.

Konference: Úspora energií a modernizace infrastruktury

Města a obce investují nemalé prostředky do projektů, které mají přispět k úsporám energií. Zateplení budov, využití moderních technologií ve veřejném osvětlení či zapojení Chytrých sítí – tato řešení přinášejí úspory.

Říjnové vydání v PDF si můžete stáhnout [download path=“/website/download/archiv-pdf/moravske-hospodarstvi-rijen-2011″ ]ZDE[/download]