Domů Aktuálně Stáhněte si M...

Stáhněte si Moravské hospodářství pro červenec a srpen

0

Letní dvojčíslo Moravského hospodářství se zaměřuje na dopravu. Přináší téma financování regionální železniční dopravy, přehled nejdůležitějších plánovaných investic na Moravě, podívá se také na nejvýznamnější moravská letiště v Brně, Ostravě a Přerově.

Prázdninové vydání nabízí i řadu dalších zajímavých témat. Věnovali jsme se nejen dopravě, ale i tématu spaloven a odpadového hospodářství. Dočíst se můžete také o tom, co trápí nemocnice v oblasti IT a jaké nové investice připravují. V letním čísle naleznete i hlavní závěry pracovní snídaně zaměřené na PPP projekty na Moravě.

Z aktuálního vydání Moravského hospodářství vybíráme:

Kraje se peněz na regionální dopravu nevzdají

V letošním roce získají kraje dotaci na financování regionální železniční dopravy v dohodnuté výši. Nad tím, jak budou dotace vysoké v dalších letech, visí otazníky. Ministr financí Miroslav Kalousek totiž přišel s návrhem snížit výši státní dotace.

Moravská a slezská železnice v novém kabátu

Díky financím z evropských fondů na moravské a slezské železnici probíhají anebo se v nejbližších dnech rozběhnou projekty za téměř miliardu korun. Dalších takřka 500 milionů korun se použije na opravu a údržbu přejezdů. Podívejte se, jaké hlavní stavby jsou do roku 2014 naplánovány.

Železnicím nastává čas skutečného obchodování

Výsadní postavení Českých drah v osobní vlakové dopravě končí. Vláda má v rukou plán na otevření dálkových tratí také pro soukromé dopravce. Do boje o zákazníky se chystají vstoupit dva silní hráči – LeoExpres a RegioJet.

Zlaté časy v Brně, Ostrava pod kritikou

Z brněnského letiště mohou cestující nyní létat do největšího počtu destinací v historii letiště. Pravidelné linky je spojují s desítkou lokalit. Nespokojenost naopak vládne Ostravě, která je letecky spojená jen s Vídní a Prahou. Kriticky se k tomu staví například nově vzniklé sdružení „Létejme z Ostravy“.

Malá letadla: lidé si je kupují pro zábavu

Se seriálem Jak se vyrábí jsme zamířili do Kunovic. Předchůdce dnešního ultralehkého letadla Alto sestavila parta nadšenců. S příchodem profesionálních konstruktérů se rozběhla zakázková výroba.

Země pro váš byznys: Africká exotika s evropskou infrastrukturou

Seriál Země pro váš byznys zavádí čtenáře tentokrát na černý kontinent. Jihoafrická republika se před půl rokem zařadila mezi pět zemí, které se mají stát v roce 2050 dominantními ekonomikami světa. Už dnes nabízí českým firmám řadu příležitostí.

Opatrný přístup ke spalovnám nahrává smetištím

Počet spaloven na Moravě se do sedmi let ztrojnásobí. Většina komunálního odpadu v České republice vša zatím končí na skládkách. Pokud se nepostaví další spalovny, kterých je podle odborníků nedostatek, hrozí zemi sankce Evropské unie.

Nemocnice: schází peníze i IT odborníci

Většinu moravských nemocnic trápí v oblasti informačních technologií nedostatek finančních prostředků. Ve chvíli, kdy nemocnice sežene prostředky na modernizaci informačních technologií, začne se potýkat s dalším problémem trápícím většinu moravských nemocnic – nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Letní dvojčíslo Moravského hospodářství si můžete stáhnout

[download path=“/website/download/archiv-pdf/mh11_07″ ]

ZDE

[/download]