Domů Aktuálně Stáhněte si k...

Stáhněte si květnové číslo Moravského hospodářství

0

Vodohospodářství a bezpečnost v městské hromadné dopravě – to jsou hlavní témata dalšího vydání Moravského hospodářství. Kromě nich jsme sledovali dění v městech a obcích a zaměřili se na novinky ze státního i soukromého sektoru.

V květnovém čísle se dočtete:

Moravu letos čekají projekty za miliardu

Pět velkých projektů za téměř miliardu korun plánuje letos zahájit Povodí Moravy a ministerstvo zemědělství. Vedle Olomouce, kde se chystá druhá etapa protipovodňových opatření, se dočkají ochrany před povodněmi v Uherském Hradišti i Velkém Meziříčí. Přinášíme podrobnosti o projektech,

Ochrana před stoletou vodou

Patnáct měst a obcí podél 40kilometrového úseku řeky Bečvy může mít vybudovanou komplexní protipovodňovou ochranu. Zástupci Povodí Moravy a měst i obcí podél řeky předložili ministerstvu zemědělství studii, která se zabývá komplexní protipovodňovou ochranou.

Na návštěvě ve Znojmě

Projekt „Otevřená radnice“, který má umožnit obyvatelům druhého největšího města v Jihomoravském kraji lepší veřejnou kontrolu správy města, spustil před několika měsíci znojemský městský úřad. Více nejen o tomto projektu v rozhovoru se starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem.

Speciál Bezpečnost v městské hromadné dopravě

Věděli jste, že v Brně je nejčernějším dnem z pohledu nehodovosti pondělí? Víte, co je to udržitelný dopravní systém a jaké jsou trendy budoucnosti? A že prostředky MHD ladí ke svému městu stejně jako architektura? Zajímavá fakta, čísla a názory ve speciální příloze.

Mezinárodní centrum ICRC v Brně

Práce na výstavbě mezinárodního centra klinického výzkumu pokračují. V říjnu letošního roku bude dokončena první etapa výstavby. Úspěšně se rozvíjí i mezinárodní spolupráce. Co ICRC v Brně přinese?

Operační systém pro babičky a dědečky

Strach z moderních technologií má nejstarší generaci překonat operační systém začínající firmy z Brna. Jejich produkt – operační systém pro seniory – se k českým babičkám a dědečkům teprve dostává, na světových soutěžích s nimi ale společnost Celebrio už boduje.

Aktuální číslo Moravského hospodářství si můžete stáhnout ZDE.