Domů Aktuálně Květnové vydá...

Květnové vydání Moravského hospodářství

0

Hlavním tématem květnového čísla Moravského hospodářství je vodohospodářství. Nové vydání měsíčníku přináší přehled nejničivějších povodní posledních let i projektů, které Povodí Moravy a Odry připravují, aby podobným katastrofám v budoucnu zabránila.

V reportáži z Bohumína se dozvíte, jak velká voda změnila město. O povodních a povodňové ochraně jsme hovořili také s Josefem Reidingerem z ministerstva životního prostředí.

Květnové Moravské hospodářství přináší ale i další zajímavá témata:

ZÁJEM O TECHNOLOGICKÁ CENTRA

Účastníci odborné konference debatovali o zkušenostech s budováním technologických center, práci s dokumenty i legislativě elektronizace veřejné správy.

VODNÉ A STOČNÉ ZDRAŽUJE

V průměru o šest procent hlouběji budou letos muset české domácnosti sáhnout do kapsy kvůli vodnému. Kde je voda nejdražší a jak se bude její cena vyvíjet?

JAK SE VYRÁBÍ PLACHETNICE

Podnikatel z Veverské Bítýšky proměnil své sny v realitu. Dříve vyráběl lodě pro radost, dnes ho stavba plachetnic i motorových člunů živí.

VAROVÁNÍ PŘED POVODNĚMI

Může jít i o minuty. Včasné a správné varování zachraňuje životy i majetek. Obyvatele upozorňuje na blížící se velkou vodu jednotný systém varování.

AUTOSALON ŽENEVA

Na ženevském autosalonu byla představena řada novinek. Ve Švýcarsku nechyběla ani Škodovka, která se pochlubila novým logem a konceptem vozu Vision D.

ZEMĚ PRO VÁŠ BYZNYS

Nedávná ničivá katastrofa zasáhne Japonsko i ekonomicky. Přesto mají české firmy na třetím největším trhu světa příležitosti uplatnit se. Přečtěte si jaké.

Květnové vydání Moravského hospodářství si můžete stáhnout [download path=“/website/download/archiv-pdf/kveten-2011″ ]ZDE[/download] .